O městě

Ericeira je malebné rybářské městečko s 10 tis. obyvateli ležící 35 km severozápadně od Lisabonu. Rozprostírá se na skalnatých útesech omývaných Atlantikem, což dává tomuto městečku úžasnou nespoutanou atmosféru. V místním přístavu či v úzkých uličkách mezi modro-bílými domy si na své přijde každý fotograf.

Ericeira je častokrát nazývána Evropskou mekkou surfingu. Je vyhledávanou destinací všech surfařů pro své členité pobřeží, krásné pláže a především díky perfektním podmínkám na surfování. V roce 2011 byla Ericeira, jako jediné místo v Evropě, zařazena mezi “světové surfařské dědictví”. Jedna z nejznámějších pláží Ribeira, každoročně hostí juniorské mistrovství světa v surfingu. Přímo z Ericeiry pochází TIAGO PIRES, první portugalský surfař, který se dostal do světové série ASP. Tiago má v Portugalsku statut národní celebrity. V létě se s ním můžete kdykoliv setkat, jelikož v Ericeiře vlastní dům a na místních spotech i trénuje.

Přes týden je Ericeira klidné městečko, ale o víkendech ožívá vzhledem k její popularitě mezi obyvateli Lisabonu. Mnozí z nich zde mají letní byty a o víkendech sem přijíždějí za místními trhy a na procházku po vyhlášené pobřežní promenádě. Vynikající kuchyně a lokální bary nabízejí pestrou nabídku na využití večerního volna. V Ericeiře se nachází nejstarší portugalská diskotéka, známé Ourico, kde častokrát hostují nejznámější lisabonští DJ´s.

Facebook Instagram Youtube